MS FINSKO: STŘÍBRNÉ ČESKÉ LVICE

08.11.2021

Finské městečko Orimattila u horského střediska Lahti hostilo na konci října Mistrovství světa v stále populárnějším trojkovém hokejbale. A CBHF vyslala do země tisíce jezer tři silné a sebevědomé reprezentační výběry Žen, Mužů a Masters 35+. A 65 členná výprava před sebou měla jasný cíl. Naše týmy si nejely do Finska zahrát, ale vyhrát. Chceme zlato znělo ze všech kabin! A to navzdory Kanadě z Quebecu, kde je trojkový hokejbal doslova náboženstvím a jejichž reprezentace ještě nebyly na MS poraženy.

DÍL 1: NAŠE HOLKY

Cesta českých reprezentantek začala již na jarním hokejbalovém kempu v Hodoníně a svěřenkyně trenérů Rosůlka a Tótha přijeli do Finska v solidní herní formě a kondici. Ve skupině je čekaly týmy Finska, Švédska, Evropy a Kanady. Každý s každým hrál dvakrát a následovalo semifinále a finále. Hrací čas základních skupin byl obvyklých 2x 15 minut. I když většina holek pochází z hokejového prostředí či pětkového hokejbalu, přechod na trojku jim nečinil žádné problémy.

Od začátku mistrovského turnaje bylo v podstatě jasné složení finálové dvojice. Kanaďanky a Češky své oponenty válcovali a většina utkání končila dvojciferným výsledkem. Severské týmy se prostě na místní mistrovství nedokázali kvalitně připravit a zbyla na ně jediná výzva v podobě bronzové medaile.

Přesto byla základní skupina velkou výzvou a zkušeností. Dva zápasy s Kanadou náš výběr dokonale prověřily, připravily a stmelily. A ten první jsme projely 2:10...

V po zápasových interview ale žádné zklamání neslyšíme a naopak burcování k odvetě od kapitánky Veroniky Bímové a víru ve vlastní schopnosti. A druhý zápas skupinové fáze to potvrzuje. I emoce v originálním komentáři:

"České lvice útočí!! V dechberoucím utkání s Kanadou to opět nevyšlo, ale ženská reprezentace hrála úžasně a 3x držela těsné vedení. Česko-Kanada 5:7 v utkání absolutně top úrovně. HOLKY DĚKUJEME!!#cbhf #finskatrojka!

Prohra o dvě branky, skvělá hra a stále se lepšící Saša Hřívová v naší kleci. Do play-off mohou jít holky ve skvělé náladě a nastavení. Zlatý sen je po tomto duelu mnohem blíže.

PLAY-OFF

SEMIFINÁLE:

ČESKO-FINSKO 9:1

Češky od prvních vteřin neváhají a domácí Suomi opět herně devastují. Neporažená Kanada se má v sobotním finále na co těšit. Do cesty jim vstoupí připravený tým po všech stránkách. Radost ze hry z holek jen čiší.

FINÁLE:

KANADA-ČESKO 5:4

A opět živě přímo z arény:

" České lvice stříbrné! Ve strhujícím, vyrovnaném finále a v pekelné atmosféře rozhodly přesilové hry. Naše holky bojovaly do posledního dechu, ale na titul zatím nedosáhly. Zklamání je nepopsatelné. Bylo to blízko. Vážení hokejbaloví příznivci: Máme neskutečně skvělý a statečný tým žen. Děkujeme jim za příkladnou reprezentaci naší země.#cbhf #finskatrojka#hokejbal

Naše holky hrály opravdu neuvěřitelně a celým svým srdcem. Hala bouřila a minutu před koncem všichni věřili, že naše vyrovnají. Obrovský hokejbalový, sportovní i emocionální zážitek. A přesně tohle trojkový hokejbal umí. I v posledních vteřinách se dá vše otočit. A příště se to naším lvicím již určitě povede. A může to být již v dubnu na světovém poháru ve Francii. A těch top akcí CBHF v rámci světové WBHF bude v příštím roce mnohem více. Těšíme se na další nezapomenutelné duely. Jako bylo naše ženské hokejbalové finále s Kanadou.

KONEČNÉ POŘADÍ MS:

1.KANADA 2. ČESKÁ REPUBLIKA 3. ŠVÉDSKO 4. FINSKO 5. EVROPA

TÝM ČESKÁ REPUBLIKA ŽENY

1 KATEŘINA HAILOVÁ

2 ALEXANDRA HŘÍVOVÁ

3 EVA SEIDLOVÁ

7 ANETA CORNOVÁ

6 ADÉLA VRHELOVÁ

88 DOMINIKA FOREJTOVÁ

19 NIKOLA VOJTKOVÁ

86 TEREZA IŠTOKOVÁ

17 NATÁLIE BUBLOVÁ

10 VERONIKA BÍMOVÁ

96 PATRÍCIE ŠKORPÍKOVÁ

13 LUCIE KUBÍNOVÁ

22 MARTINA TOPIČOVÁ

66 PETRA HERZIGOVÁ

12 MICHALA MACHKOVÁ

26 ADÉLA STOKLASOVÁ

27 HANA NESVADBOVÁ

ROSŮLEK - TÓTH - POSPÍŠIL