MS FINSKO: ČESKÉ PUŠKY PŘED BRANAMI

15.11.2021

Finské městečko Orimattila u horského střediska Lahti hostilo na konci října Mistrovství světa v stále populárnějším trojkovém hokejbale. A CBHF vyslala do země tisíce jezer tři silné a sebevědomé reprezentační výběry Žen, Mužů a Masters 35+. A 65 členná výprava před sebou měla jasný cíl. Naše týmy si nejely do Finska zahrát, ale vyhrát. Chceme zlato znělo ze všech kabin! A to navzdory Kanadě z Quebecu, kde je trojkový hokejbal doslova náboženstvím a jejichž reprezentace ještě nebyly na MS poraženy.

Díl 2: MUŽI

Celý trojkový šampionát se hraje 2×15 minut a věřte, že to při pekelném tempu tohoto herního formátu úplně stačí. Existují i další zajímavá pravidla, která v pětce nenajdete. Při šestigólovém rozdílu se hraje pouze hrubý čas a při desetigólovém utkání předčasně končí. A proč to zde uvádíme?

Český nároďák překonává první den mistrovství národní rekord v rychlosti ukončení zápasu. A to hned dvakrát....

5 kompletních formací vlétlo do turnaje jako uragán. Vypusťte Lvy!

ČESKO- SKANDINÁVIE 10:0 v čase 9:46

ČESKO- FRANCIE 10:00 v čase 9:43

Ano, tahle parta působí hodně silně, semknutě, sebevědomě. S jasným cílem otevřít zlatou bránu a ukončit kanadskou trojkovou nadvládu. Bohužel to rozjetého vlaku později zasáhnou zranění i viróza, ale trenér Zadák na tuto možnost myslí. Češi mají ve Finsku jednoznačně nejširší kádr.

ČESKO-FINSKO 8:3 a druhý den kapitán Matěj Fraňo střílí hattrick! Zítra reprezentaci čeká Kanada z Quebecu a kapitán to také lakonicky komentuje: " Bude to úplně jiný hokejbal."

A je! Nebo spíše sportovní válka. Předehra před velice pravděpodobným finále je plná emocí, šarvátek, faulů a bitek. Hokejbalové krásy moc není zato totálního nasazení a přesilových her plno. I disciplinárka je později v akci a přijdeme o dalšího hráče. Nás pošle do vedení Michal Voráček, ale Kanaďané jsou ve využití přesilovek na turnaji absolutně nejlepší a to rozhodne.

ČESKO-KANADA 1:4

Čtvrtý den základní skupina finišuje a jde o to postoupit přímo do semifinále z druhého místa. A český lev s tím nemá pražádný problém. Tým je zpět na vítězné vlně a kabina žije svými rituály. A východní Slované to pocítí přímo na ploše arény.

ČESKO-SLOVENSKO 13:2

ČESKO-RUSKO 11:2

PLAY-OFF

Semifinále:

ČESKO- RUSKO 14:4

Máme na hokejkách opět Ivana a nutno podotknout, že se ruské výběry šampionát od šampionátu zlepšují. Na českou mašinu to ale vůbec nestačí. Naši předvedou start z říše snů, pak trochu povolí a v závěru opět přitáhnou. Rusové v souboji o bronz nakonec těsně podlehnou Slovákům a nás čeká druhá bitva s Kanadou o zlato.

FINÁLE

KANADA-ČESKO 7:5

A takto jsme to v aréně na zóně viděli 5 minut po konci velkého sportovního představení, kde vyhrát může jen jeden.

"Velké hokejbalové finále pro Kanadu! Česko- Kanada 5:7.Dokonalý sportovní zážitek připravili ve Finsku výběry Česka a Kanady ve finále MS 3-3. Javorový list těžil z nástupu do utkání a našim se otočka tentokrát nepodařila. Nicméně jsme viděli dokonalou propagaci trojkového hokejbalu v režii největších světových hvězd".#cbhf #hokejbal #finskatrojka

Ano takhle se to hraje, ten duel měl úplně všechno. Za stavu 5:4 pro soupeře mají naši přesilovku a vyrovnání je konečně tak blízko. Hala bouří a skanduje. VYROVNAT! Kanadská 14 však zachycuje v oslabení balónek, skvělou kličkou se zbaví našeho beka a vychutná si i Honzu Šimaru v brance. Úžasný a rozhodující moment...

Naši končí před zlatou branou, ale mocně na ni klepou. A tento skvělý tým nemusí čekat dlouho. Velká rivalita pokračuje. Za pár měsíců bude na světovém poháru další šance. Francie už volá a borci opět pojedou pro zlato. Jak jinak.

Konečné pořadí MS 3-3 FINSKO

  1. KANADA 2. ČESKÁ REPUBLIKA 3. SLOVENSKO 4. RUSKO 5. FINSKO 6.SKANDINÁVIE 7. FRANCIE

TÝM ČESKÁ REPUBLIKA MUŽI

30 Jan Šimara

36 Tomáš Humlíček

2 Jaroslav Řebík

93 Michal Voráček

26 Petr Danko

23 Pavel Krajíček

96 Jan Diviš

9 Michal Tóth

44 Lumír Rosůlek

7 Matěj Fraňo

20 Jan Stromko

42 Nikolas Randis

25 Milan Skyba

22 Jan Kaluža

50 Adam Hruboš

10 Tomáš Wróbel

8 Jiří Singer

Trenér: Zadák Manager: Pospíšil