Masters Elite: NEZASTAVITELNÍ

24.10.2021

HOKEJBALOVÍ VETERÁNI JSOU MISTŘI SVĚTA!

Hokejbalová reprezentace Masters 45+ nazvala svou výpravu do Toronta a Niagary "CESTA KE ZLATU" a svou misi splnila do posledního písmene. Dostat v dnešní době 34 člennou skupinu do zámoří opravdu není jednoduché a chce to zápal a vůli. A o to víc je veteránský titul z kanadské půdy vzácnější a v síni slávy CBHF mu bude patřit přední místo.

Od vedení federace dostal národní tým 4 dny na aklimatizaci a tak kromě tréninku stihl i návštěvu Niagarských vodopádů, zahajovací zápas NHL Maple leafs-Canadiens či kompletní prohlídku největšího města Kanady. A právě centrum Toronta se stalo sídlem našeho týmu z kterého vyrážel na tréninky a zápasy do 150 km vzdáleného St. Catharines

Masters Czech Republic v Kanadě využili maximální počet povolených hráčů (23+2) a hra na kompletní 4 kompletní formace se od začátku mistrovského turnaje ve formátu 5-5 vyplácela. Vždyť nás ve třech dnech čekalo 6 utkání o dvou polovinách. Hrací čas turnaje byl 2×18 minut čistého času. V pátek 15.10. 2021 pak celý šampionát odstartoval.

Trenér Miroslav Zadák
Trenér Miroslav Zadák

První den:

Na úvod se tým trenéra Zadáka utkal s Američany a málokdo čekal, že právě tento souboj se o dva dny později bude opakovat ve finále. Naši byli každopádně rozehráni ze čtvrtečního tréninku a na hřišti to ukázali, když se střelecky prosadili všechny 4 formace. I v odpoledním utkání pak naši nezaváhali a dobrý vstup do skupiny potvrdili vítezstvím nad velkým rivalem z frankofonní Kanady.

ČESKO-USA 5:0 (2 Sýkora, Novák, Indrst, Dušánek)

ČESKO-KANADA 5:1 (3 Sýkora, Luka, Gengel)

SPOLEHLIVÝ MARTIN VYRŮBALÍK V AKCI
SPOLEHLIVÝ MARTIN VYRŮBALÍK V AKCI

DRUHÝ DEN:

I ve dvou závěrečných skupinových utkáních pokračovala jasná převaha českého týmu. Borci si poradili s nebezpečným týmem Severní Ameriky a pak v tradičně nejtvrdším zápase a derby s Velkou Británií. Do semifinále tak národní tým postupuje jasně z prvního místa.

ČESKO-NORTH AMERICA 7:2 (2 Luka, 2 Tyburec, Čech, Procházka, Sýkora)

ČESKO-VELKÁ BRITÁNIE 3:1 (Sýkora, Procházka, Růžička)

JARDA RŮŽIČKA V PŘEDBRANKOVÉM PROSTORU
JARDA RŮŽIČKA V PŘEDBRANKOVÉM PROSTORU
JIRKA NOVÁK VSTŘELIL PRVNÍ BRANKU V KANADĚ
JIRKA NOVÁK VSTŘELIL PRVNÍ BRANKU V KANADĚ

FINÁLOVÝ DEN

Po velkých překvapeních ve druhé skupině nastoupili Masters v semifinále znovu proti Severní Americe. A právě v neděli se naplno projevila absolutní dominance naší první lajny, která skvěle načasovala formu a střelecky zápasy play-off rozhodla. A když se k nim přidalo skvěle bránící mužstvo v čele s famózními g´ólmany Fukárkem a Lindnerem- nebylo co řešit.

ČESKO-SEVERNÍ AMERIKA 4:0 (2 Luka, Gengel, Sýkora)

JARDA FUKÁREK UDRŽEL 2 ČISTÁ KONTA
JARDA FUKÁREK UDRŽEL 2 ČISTÁ KONTA
1.LAJNA ZAZNAMENALA 50 KANADSKÝCH BODŮ
1.LAJNA ZAZNAMENALA 50 KANADSKÝCH BODŮ

FINÁLE:

Rozjetý národní tým již zastavit nic nemohlo a česká mašina přejela i svého posledního protivníka. Velký závěrečný koncert předvedl pan střelec Vladimír Luka, který do sítě Američanů poslal 4 přesné zásahy a mistrovské oslavy pečetil do prázdné branky po dokonalé souhře své útočné formace.

ČESKO-USA 4:1 (4 Luka)

VLADIMÍR LUKA TOP STŘELEC TURNAJE 9 BRANEK
VLADIMÍR LUKA TOP STŘELEC TURNAJE 9 BRANEK

OCENĚNÍ:

Češi byli jednoznačně nejlepším týmem a to se projevilo i v individuálních cenách.

Nejlepší hráč turnaje : Milan Sýkora 20 (8+12)

Nejlepší střelec turnaje : Vladimír Luka 9

Nejlepší brankář turnaje: Petr Lindner

Členové AllStars: Ladislav Gengel, Milan Sýkora, Vladimír Luka

ALLSTARS MISTROVTVÍ SVĚTA
ALLSTARS MISTROVTVÍ SVĚTA
MVP MILAN SÝKORA
MVP MILAN SÝKORA
VLK, ZVÍŘE A OSTROSTŘELEC
VLK, ZVÍŘE A OSTROSTŘELEC
PETR LINDNER TOP BRANKÁŘ TURNAJE
PETR LINDNER TOP BRANKÁŘ TURNAJE

Naše veteránská reprezentace na Mistrovství světa 5-5 jednoznačně dominovala a po 2 letech znovu usedla na hokejbalový trůn.

A co bude dál?

Již zítra odjíždějí reprezentace mužů, žen a masters na další Mistrovství světa. Čeká nás Finsko, Orimattila 3-3. Celá 65 členná výprava tam jede s jasným cílem. Sesadit Kanaďany z hokejbalového trůnu ve formátu 3-3.

MISTŘI SVĚTA Z TORONTA:

JAROSLAV FUKÁREK, PETR LINDNER

MARTIN VYRŮBALÍK, JAROSLAV RŮŽIČKA, MARTIN KORBEL "c", ROMAN BUŠEK, MARTIN SLANINA, JIŘÍ DUŠÁNEK, MICHAL JANÍK, DAVID HANUŠ, DAVID HELEŠIC, MILAN SÝKORA, VLADIMÍR LUKA, LADISLAV GENGEL, MARTIN BÁLEK, JAROSLAV ČECH, JIŘÍ NOVÁK, PETR INDRST, RENÉ SLANINA, RADEK PROCHÁZKA, SLAVOMÍR ŠVANCAR, DAVID TYBUREC, ROMAN SURÁK, DAVID VŠETEČKA, RADIM RUČKA

TRENÉR: MÍRA ZADÁK

FYZIO: JAN DĚDIČ

REALIZACE: JAROSLAV HOMOLA, MIROSLAV JAGOŠ, ROMAN KABÁT, MICHAEL POSPÍŠIL, PETR HAŠEK, JINDŘICH SCHNEIDER, MARTIN KRAUS