MAMUT CUP: NOVÁ HOKEJBALOVÁ CESTA

18.08.2022

OSTRAVICE, WOOD ARENA+ICE RINK: NEJVĚTŠÍ TROJKOVÝ HOKEJBALOVÝ TURNAJ ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI.

WOOD ARENA OSTRAVICE
WOOD ARENA OSTRAVICE

CBHF spolu se světovou WBHF opět přepsala hokejbalovou historii. 26 týmů zaplnilo ve třech dnech obě beskydské arény a ve všech třech kategoriích jsme viděli prvotřídní hokejbalovou podívanou. Díky mezinárodní účasti pak proběhla i konference lídrů WBHF, která určuje budoucnost a směřování trojkového hokejbalu v následujících letech. A je před námi opravdu hodně práce a zábavy. Ale pojďme ještě zpět na Mamuta.

TÝM ROZHODČÍCH ZVLÁDL VŠECH 90 ZÁPASŮ
TÝM ROZHODČÍCH ZVLÁDL VŠECH 90 ZÁPASŮ
MEDAILE BYLY OZDOBOU TURNAJE
MEDAILE BYLY OZDOBOU TURNAJE

TRIUMF ČESKÝCH REPREZENTACÍ

Na trojce je skvělé, že i vedení o tři, čtyři branky nemusí nic znamenat. Padá hodně branek a skóre se často otáčí. Přesto nakonec Mamut cup ovládli domácí favorité. České soubory mistrů či více mistrů světa prostě trojku již umí a to jak po herní, tak po taktické stránce. Nicméně jim zejména silné slovenské reprezentační výběry v cestě na vrchol hodně zatápěli.

SLOVÁCI PŘIVEZLI NA MAMUTA TOP KVALITU
SLOVÁCI PŘIVEZLI NA MAMUTA TOP KVALITU

MUŽI

Finále mužské kategorie bylo opravdovým vrcholem a plná Wood aréna viděla mistrovskou hru. Mladý a perspektivní tým Slovenska nakonec padl, když dvěma trefami rozhodl Jan Kaluža. ČESKO-SLOVENSKO 4:2. Bronz pak těsně vybojovala silná družina Třebíze ze středočeského kraje.

POŘADÍ:

1.Czechia 2.Slovakia 3.Třebíz 4.Czechia II. 5.Hodonín 6.Central Czechia 7.Slezsko 8. London CS 9.Frýdek-Místek 10.Slovakia 11.Central Slovakia

KAPITÁN MICHAL TÓTH PŘEBÍRÁ MAMUT CUP
KAPITÁN MICHAL TÓTH PŘEBÍRÁ MAMUT CUP
ČESKÁ REPUBLIKA
ČESKÁ REPUBLIKA
ALL STARS
ALL STARS

ŽENY

Rozvoji ženského hokejbalu se CBHF hodně věnuje a trojka v jejich podání je atraktivní a plná emocí. Jen málo chybělo k účasti fantastického týmu z Quebecu. Bitva 4 týmů je v prvním ročníku českého Mamuta v pořádku, ale příště bychom rádi tento počet navýšili. Turnaj žen byl naprosto vyrovnaný a v nedělním play-off rozhodovaly hlavně nájezdy. Stejně tomu tak bylo i ve finále. Česko- Uničov 3:2 sn.

POŘADÍ:

1.CZECHIA 2.UNIČOV 3.HVĚZDY 4.PASTELKY

ČEŠKY S MAMUTEM
ČEŠKY S MAMUTEM

MASTERS

Kategorie Masters je rozhodně prestižní záležitostí našich turnajů. Vždyť se zde potkávají legendy našeho sportu a obnovují svá přátelství i rivalitu. A pohár nakonec ve velmi vyrovnaném turnaji získali úřadující Mistři světa z finského Lahti, tedy tým Česka. ČESKO-TŘEBÍZ 6:2. Silným slovenským veteránským výběrům 35+ chybělo k finále trocha potřebného štěstí a nakonec nejlepší z nich berou bronz.

POŘADÍ:

1.CZECHIA 2.TŘEBÍZ 3.CENTRAL SLOVAKIA 4.SLOVAKIA 5.SLEZSKO 6.SLOVAKIAII 7.CENTRAL SLOVAKIAII 8.LEGEND TEAM 9.FRÝDEK-MÍSTEK 10.CENTRAL CZECHIA

MISTŘI
MISTŘI
SLOVENSKÁ SÍLA
SLOVENSKÁ SÍLA
KANADSKÁ STOPA
KANADSKÁ STOPA

CO NÁS ČEKÁ

Jak již bylo řečeno mezinárodní konference v Ostravici za účasti top lídrů z Česka, Kanady a Slovenska připravuje na příští sezonu opravdu velké věci a události. Kromě turnajů jako MAMUT CUP , MORAVIA OPEN a BOHEMIA OPEN, jejichž pevné termíny tentokrát vyhlásíme již v zimě, nás čekají dvě zásadní akce.

MS HODONÍN 3-3 2023

Přelomové mistrovství na domácí půdě. Ve spolupráci s městem i s televizí. Kdo trojku zatím neznal, tak teď jí uvidí a zažije naplno. Již nyní máme v mužské kategorii přislíbenu účast 16 států.

KATEGORIE: Muži, Masters, Ženy, U19, U21

MS HODONÍN 3 NA 3
MS HODONÍN 3 NA 3
ČEŠI CHTĚJÍ ZLATO!
ČEŠI CHTĚJÍ ZLATO!

UNITED WORLD GAMES 3-3

Těsně před Hodonínem se výběry měst či krajů zúčastní Světových her mládeže v Klagenfurtu a to v ČERVNU 22.-25. v kategoriích holek a kluků U14, U16 a U18. Premiéra hokejbalu na takové akci samozřejmě přinese obrovskou prestiž a budoucnost našemu sportu. Zde se píše nová kapitola historie hokejbalu a na každoroční zážitek podobný tomu olympijskému se spolu s naší mládeží opravdu těšíme.

DOHODA HOKEJBALOVÝCH LÍDRŮ
DOHODA HOKEJBALOVÝCH LÍDRŮ

ZÁVĚREM

Na rovinu. Pětkový hokejbal je na ústupu. Kluby zanikají a to nejenom od spodu, ale i na vrcholu. Situace nyní a před deseti lety je nesrovnatelná. Nemá cenu jmenovat důvody proč i když jsou nasnadě. Máme totiž pro vás alternativu a prosté řešení. Je to hokejbal 3-3. Mnohem atraktivnější, plný akce a emocí, televizně i marketingově ideálně uchopitelný. A nákladově mnohem přívětivější. 

Baví Vás góly, zákroky, střety a to vše v rychlém sledu a tempu.? Jste v 5-5 pouze sváteční střelec? Tak tady budete skórovat pravidelně. Výsledky jako 9:7 jsou u nás běžné. Přesilovka znamená z 90% branku. Nemáte čas každý víkend? Máme pro vás turnajový formát. Hrajeme hlavně v létě a v zimě. Máme již postavené haly a další budujeme. S lepší atmosférou a interakcí všech kolem. Nechceme vás zde lanařit, i když vlastně proč ne? Je to pro dobrou věc. Přijďte si zahrát jeden z našich letních či zimních turnajů. A vrátíte se příští rok znovu.