CBHF má za sebou první společnou akci: Ženy se zúčastnily kempu před šampionátem ve Finsku

20.03.2021

Předposlední víkend září patřil v Mostě kempu ženské reprezentace, který se konal pod záštitou nové hokejbalové federace Czech Ball Hockey Federation (CBHF). I přes aktuální nelehkou situaci dorazilo do mostecké haly čtrnáct hráček, které vedlo trenérské duo Lumír Rosůlek/Michal Tóth.

Šlo o reprezentační sraz před šampionátem WBHF ve Finsku, který proběhne 9. až 15. listopadu ve městě Orimattila, které je vzdáleno asi 40 kilometrů od Helsinek. Avšak pouze za předpokladu, že to světová situace dovolí. "Věříme, že turnaj ve Finsku bude. Ta situace však není lehká, nám do Mostu kvůli karanténě několik hráče nepřijelo," mrzelo hlavního trenéra ženské reprezentace Lumíra Rosůlka.

REPORTÁŽ O MOSTECKÉM KEMPU:

Přesto dorazily i hráčky, které mají zkušenosti z některých předchozích turnajů. "Je to ale úplně jedno. Stejně tak nerozhoduje, jestli má někdo na dresu céčko či áčko. Jsme jeden tým. Každopádně vnímám, že jsem jednou z těch, kdo má těch zkušeností už docela dost. Ráda je předám ostatním a ráda si poslechnu i názory spoluhráček na moji hru," uvedla Veronika Bucifalová, která na šampionátu v Moskvě patřila k hlavním lídrům týmu.

A cenné zkušenosti si hokejbalistky mohou vzít i od trenérů. Vedle již zmíněného Lumíra Rosůlka působí u reprezentace žen jeho asistent Michal Tóth. "Kemp byl koncipovaný na jednoduchá cvičení, abychom jednotlivé hráčky poznali. Od klasických cvičení jsme přešli i hraní a mohli jsme si tak udělat obrázek o schopnostech jednotlivých účastnic. Ve Finsku se hraje 3 na 3, takže i proto jsme holky rozdělili do trojic, což odpovídá formátu WBHF," doplnil hokejbalista, který si v extralize zahrál za Sudoměřice a Karvinou.